iPad mokykloje

Ogi taip atrodo iPad'as

Taigi, taip atsitiko, kad mokykloje nemokamai mums buvo suteikti iPad’ai (arba tiesiog paskolino iki mokslo metų pabaigos). Tikslas – sužinoti, galbūt jie yra labiau patogiau negu kilogramai knygų. Taigi šiame įraše šiek tiek panagrinėsiu iPad’ų įtaką mokykloje.

Svoris
Kadangi visoms knygoms, kurias naudojome mokykloje buvo PDF alternatyva, tai nesunkiai susikėlėme ir nešiojomės. Žinoma, dar pridėkim papildomus PDF’us, kuriuose buvo kokie nors trupinėliai informacijos (tarkim istorijai arba fizikos moduliui). Labai patogu tiesiogi iš iBook programos pasileisti norimą PDF’ą ir skaityti, spręsti. Žinoma, taip greitai, kaip su paprasta knyga visko nepavartysi, tačiau iš esmės laabai patogus skaitymui.

Techninė pusė
Gal mažiau patiko tai, kad pats iPad’as yra planšetinis kompiuteris, tačiau visokios geros programos, net ir elementariausi PDF skaitytuvai kainuoja pinigus. Ogi yra ir tokių, kurie ne vien norėjo skaityti, bet ir daugiau to iPad’o pavartoti (žaidimai, muzika, filmai). Todėl pasitaikė tokių, kurie tiesiog ėmė ir ‘nusilaužė’, juk šiais laikais ir dar su Google’o pagalba tai ypač lengva. Realiai, sakysi ,,oi, negražu, paskolino, o čia dabar gadinat daiktus“. 1 – gali reset‘inti ir viskas grįš kaip buvo, 2 -a, iPad’as tampa kaip kasdieniu tavo įrankiu, tik gal šiek tiek gremėzdišku, lyginant su telefonu, tačiau pakankamai naudingu, kad būtų everyday-carry. Su keliais laidukais gali prisijungit prie kokios nori aparatūros, ir štai tau muzikos centras, reikia gali filmus žiūrėti. Tikras planšetinis kompiuteris. Žinoma vieni peiks dėl flash nepalaikymo ir panašiai, tačiau ne vien flash’as gyvenime yra ir nors jau man to užteko.

Pamokose
Kaip ir kiekvieno technologijos prietaiso problema, iPad’as turi daug funkcijų, todėl vien keliais spustelėjimais iš PDF skaitymo gali peršokti į, tarkim, Zombie Cafe. Juk būna, kad ‘nebesigalvoja’ ir ‘reikia pertraukėlės’, tačiau gali baigtis tuo, kad ta pertraukėlė užsitęs ir praleisi visiškai nenaudingai pamoką. Juk tuo pačiu ir facebook’ą, twitter’į ar dar kokį socialinį tinklą gali įšokti ir turbūt kiekvienas žino, koks jų ‘užkabliavimo’ potencialas :))

Elektra
Tarkim, jeigu skaitai vien knygas per pamokas, tai netgi pamiršti kada paskutinį kartą krovei. Labai lėtai slėnka tie baterijos procentukai, o juk viena darbo diena yra apie 3-5 valandas aktyvaus skaitymo iš iPad’o. Drįsčiau teigti, kad manasis laikydavo virš savaitės, gal netgi dvi ir lyginant su nešiojamu kompiuteriu, kuris pradeda dusti po 2-3 valandų ir grįžus namo (arba jei nusiseka mokykloje rasti laisvą rozetę) iškart dedi krauti.

Popierizmas
Gal šiek tiek ši potemė yra susijusi su svorio poteme, tačiau iš esmės joje norėčiau apibendrinti tai, kiek ‘žaliau’ pradedi gyventi su iPad’u. Realiai visada būdavo, kad reikia atsispausdinti, paskui dar draugui atšviesti ir panašiai popierių kilogramus, o ką jau besakyt, kai visa tai tenka archyvuoti. Praktiškai pameti vieną kitą puslapį, trečią dar kaipnors sudergi ir štai dingsta sukaupti informacijos lobynai. Su iPad’u (žinoma ir kompiuterio pagalba) viską gali susiskanuoti persikelti ir nešiotis į mokyklą.

Išvada
Nors ir nesiekiau išgirti iPad’o, bet tai buvo mano pirmasis planšetinis kompiuteris, kuris dar ir atitiko mano lūkesčius. Neieškojau kažko labai greito, neįtikėtino, paprasčiausiai užteko ilgaamžio (baterija) ir stabilaus. Toks iPad ir manau daug visokių kitokių planšetinių kompiuterių, PDF skaityklių yra. Taigi, nauda iš tokio daikto tikrai yra.

This entry was written by Paulius , posted on Trečiadienis gegužės 11 2011at 06:05 pm , filed under Pasaulis, Technologijos and tagged , , . Bookmark the permalink . Post a comment below or leave a trackback: Trackback URL.

3 Responses to “iPad mokykloje”

 • Profilio nuotrauka (Agnė) Agnė sako:

  Nieko sau mokykla, pas mus nebūdavo kur normaliai lapų šviestis :D

  • Profilio nuotrauka (Paulius) Paulius sako:

   Dabar visokių konkursų tokiam ar tokiam projektui/projekto finansavimui siūloma tai ima ir gaudo tokius :))

 • this post sako:

  I am not certain where you’re getting your info, however good topic.
  I needs to spend a while finding out more or figuring out more.
  Thanks for fantastic information I used to be in search of this info for my mission.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos